Kontinentalna Hrvatska danas je odredište koje ne zaostaje za odavno popularnim obalnim destinacijama. Ljeto je lijepo u cijeloj zemlji, ali jesen, zima i proljeće u unutrašnjosti Hrvatske ne zaostaju njim. Gradovi, sela, planine, brežuljci i ravnice ne gube svoju čar u hladnom dijelu godine, a možda su tada i puno zanimljiviji i živahniji od obale. Davno su prošla vremena kada se uz riječ odmor odmah vezala uz riječ more. Na odmoru je važno odmoriti se, pa vam zato nudimo apartmane i kuće za odmor u gotovo svim kutcima Lijepe Naše koji će vam svoja vrata otvoriti za ljetovanje i zimovanje.
Kontinentalna Hrvatska dom je više od polovici parkova prirode i nacionalnih parkova. Krenemo li od njenog juga, Like, dočekat će nas PP Velebit koji je obgrlio NP Paklenicu na svom jugu i NP Sjeverni Velebit, naravno, na sjeveru. Naš najveći park prirode skriva čak dvanaest biciklističkih staza različitih stupnjeva zahtjevnosti. Iako park ne nudi mogućnost najma bicikala, neke kuće za odmor će vam ponuditi svoje kao uključene u rezervaciju. Većina planinarskih staza je pješačka, a postoje dijelovi na kojima će se okušati isključivo iskusni alpinisti. Agin kuk, Rujičin kuk i Čelina kuk idealne su lokacije za slobodno penjanje. Cerovačke pećine jedan su od najzanimljivijih speleoloških kompleksa Hrvatske u kojem možete doslovno vidjeti tragove špiljskog medvjeda u jednom od njegovih većih nalazišta. Najveći gradovi Like su Gospić i Otočac koji su malene urbane oaze usred neukroćene prirode.
Našem najvećem parku prirode slijedi najstariji i najpoznatiji nacionalni park u Hrvatskoj: Plitvička jezera. Osim poznatih jezera sa osam kružnih staza za obilaske tu vas čekaju i četiri planinarske staze na kojima ćete vidjeti neke od gotovo šest stotina životinjskih i 1400 biljnih vrsta, dakle čak 30 % sve poznate flore u Hrvatskoj.
Risnjak naš je najzapadniji kontinentalni nacionalni park u kojim možete uživati u organiziranom promatranju divljači, otići u ribolov ili se okušati u brdskom biciklizmu. Rijeka Kupa će vas iz Gorskog kotara dovesti do Karlovca, grada na četiri rijeke u blizini sljedećeg parka prirode. Osobita zanimljivost PP Žumberak-Samoborsko gorje su njegove brojne lokve i travnjaci koji su se, iako posljedica ljudskog djelovanja te početno pojilišta i pašnjaci, savršeno spojili s ostatkom prirode. Možda budete dovoljno sretni da ugledate rijetkog gorskog plavca, leptira koji poput ptice kukavice svoja jaja zna podvaliti mravima koji ih onda njeguju kao svoja. Budete li posjetili šumoviti PP Medvednicu na između Zagorja i Zagreba, uz dobro poznate Medvedgrad i špilju Veternicu možda biste uživali u razgledavanju vrijednog rudnika Zrinski. Brežuljci ovog kraja prekriveni su šumama, travnjacima, voćnjacima i vinogradima. Ljubitelji fantastične atmosfere baroknih gradova, uz glavni grad će posjetiti Varaždin i Čakovec. Sjeverozapad kontinentalne Hrvatske bogat je termalnim izvorima zbog kojih postoje tamošnji kompleksi toplica u kojima uživaju sve generacije.
Istok kontinentalne Hrvatske zemljopisno je pitomiji od ostatka zemlje. Malo sjevernije od Siska započinje PP Lonjsko polje i zauzima široki pojas lijeve obale Save gotovo do Gradiške. Ljubitelji promatranja močvarica, tišine i fotografiranja ovdje na raspolaganju imaju ogromno područje za svoje omiljene aktivnosti. Ribolov je ovdje hobi za sve, a budete li dovoljno mirni, možda ugledate pokojeg čaglja ili divlju svinju pored polja na kojima pasu podolska goveda i posavski konji.
Slavonija također ima svoje gore u kojima se nalazi park prirode te ujedno UNESCO-v svjetski geopark – Papuk sa šest pješačkih i jednakim brojem biciklističkih staza. Očekujte adrenalinski park, sportsko penjanje, trekking, kanuing i jahanje, ali i geochaching, globalnu igru traženja skrivenog blaga u kojoj ćete pomoću telefona s GPS-om iskusiti sasvim novi način istraživanja prirode. Kutjevo je dom jedinstvenim vinsko-biciklističkim rutama. U Đakovu ne smijete propustiti barem obilazak državne ergele jedne od najljepših pasmina konja na svijetu – lipicanaca.
Kopački rit, najistočniji park prirode u Hrvatskoj, najbolje je razgledati čamcem ili izletničkom brodicom. Naravno, tu su i poučne staze, a budući da se radi o ravničarskom krajoliku, svuda možete biciklom. Temeljna vrijednost ovog parka leži u činjenici da se radi o najočuvanijem vlažnom staništu Europe koje ste stalno mijenja, a za vrijeme proljetne ili jesenske migracije možete vidjeti bezbrojne ptice na putu u ili iz zapadnog Sibira. Rijeke Drava, Sava i Dunav naše su najveće rijeke koje s tri strane gotovo uokviruju kontinentalni dio Hrvatske, a uz neke njihove dijelove možete voziti bicikl dionicama međunarodnih ruta kojih gotovo 140 km prolazi istočnom Slavonijom, Srijemom i Baranjom.
Kontinentalna Hrvatska nudi vile s bazenom i vlastitim wellnessom, kućice za odmor u prirodi i apartmane iz kojih se možete zaputiti na izlet, vožnju biciklom, šetnju, ribolov, u muzej, dvorac, galeriju, sakupljanje gljiva ili lov, a istovremeno imati slobodu kao u vlastitom domu. Kušajte lokalne specijalitete, upoznajte domaćine i otkrijte nove ili se ponovno zaljubite u svoje omiljene krajeve lijepe destinacije koju zovemo Kontinentalna Hrvatska.